החזר תשלום - כן, לא ומתי?

נתקלתי לא מעט בשאלות של תלמידות שלי ובמדיה בנושא של החזר כספי ללקוחה. אז מה עושים? אירגנתי לך את כל התשובות כאן 👇🏻

אז בואי נדבר קצת חוקים

במדינת ישראל קיים חוק הגנת הצרכן, האומר שניתן לקבל החזר כספי עבור מוצרים שלא נעשה בהם שימוש (וגם לא על כל סוגי המוצרים).
במקרה של טיפול או שירות, כמו לק ג’ל – אין חובת החזר כספי, ולכן אצל רוב בונות הציפורניים אין אפשרות כזו.

למה? כי מדובר בהשקעה של זמן ומוצרים שאת משתמשת בהם על לקוחה, והיא לא יכולה להחזיר לך אותם. כלקוחה, את הרי לא היית מקבלת מסאז’, הולכת הביתה ואז מבקשת החזר כי לא היה לך כיף, נכון?
זה על אחריות הלקוחה לבחור את העיצוב, ואם היא התחרטה על הצבע או לא אהבה את התוצאה הסופית, החוק לא מחייב אותך לתת לה החזר כספי.

מה לגבי תיקון בחינם?

כחלק מהשירות אפשר לתת אחריות עבור העבודה שלנו. האחריות היא בדרך כלל רק על הלק עצמו – אם לא התייבש טוב או התקלף או לא החזיק כמו שצריך. נהוג לתת אחריות עד 7 ימים מהטיפול ולא מעבר לכך.
אבל על תיקון נזקים שנגרמו מסיבות מכניות שלא באשמתך (כמו מכה, שבר, חתך, גירוד הלק בפומפיה, משחק באולינג שהשתבש וכו’) התיקון יעשה בתוספת תשלום.

לעומת זאת, וזו נקודה חשובה! במקרה והשתמשת בתמונות מהאינטרנט, ולא בעבודות שלך, כדי לפרסם את עצמך במדיה, יוכלו לתבוע אותך בגין הטעיית הצרכן. וזו אחת מהסיבות (לא שחסר סיבות) שאני תמיד אומרת בשום פנים ואופן לא להשתמש בתמונות שהן לא שלך!!

חשוב שיהיה תיאום ציפיות בינך לבין הלקוחה, כך שהיא תדע מה היא מקבלת לפני שהיא מגיעה לטיפול.

אם עדיין אין לך עבודות שאת יכולה לפרסם ולגבות עליהן תשלום, חשוב שתתאמני על עצמך, על קרובות משפחה ועל מודליסטיות – לפני שאת מתחילה לקבל לקוחות.

אם לא יהיה פער בציפיות ואם תהיי שירותית ומקצועית, לא תהיה שום סיבה לבקש החזר.

אם הלקוחה בכל זאת מבקשת החזר ואת רוצה לבוא לקראתה, את יכולה להציע לה את הטיפול הבא בהנחה, או תיקון על חשבונך. אבל מבחינת החוק אין שום סיבה שלקוחה תקבל החזר כספי על *שירות* שהיא קיבלה.

כמובן שכל מקרה לגופו וכל בונה והנהלים שלה 😊

עוד פוסטים מעניינים 👇🏻

איך למשוך לקוחות לעסק שלך?

בשיעור הזה אלמד אותך איך לפרסם בעזרת פרסום אורגני וממומן, טכניקות ליצירת מפגש ראשון עם לקוחה, איך לשמר לקוחות קיימות, איך תמנפי הוכחה חברתית, איך ליצור הנעה לפעולה, איך תגדילי את החשיפה שלך ללקוחות חדשות, ועוד הרבה הרבה יותר!

קראי עוד »