מניקוריסטית? אני יודעת בדיוק למה אין לך זמן לעצמך!‎‏‏

מדריך לניהול יומן נכון

את מרגישה עייפה כל הזמן?
את רוצה להיפגש עם חברות אבל אין לך מתי?
את צריכה לקבוע תור לרופא אבל לא יודעת לאן להזיז את הלקוחות?

אני מבינה אותך. להיות עצמאית זה לא פשוט. וכשאנחנו לא מגדירות חוקים (כמו שיש בדרך כלל במקומות עבודה “נורמליים”) אנחנו גולשות לשעות שהן לא שעות ועובדות מסביב לשעון ללא הפסקה.

וזה למה אני רוצה ללמד אותך איך אני מסדרת את היומן שלי ככה שיהיו לי גם לקוחות וגם חיים.

נתחיל מזה שיהיה לנו יומן שיהיה ברור ופרוס לנו מול העיניים, כמו יומן פיזי או Google Calendar (רצוי במחשב, כי בטלפון לא רואים את הלו”ז בצורה מפורטת).

ונעבור ללהחליט על שעות הפעילות שלנו. אני יודעת, את עובדת בבית ואת חושבת שאת יכולה לקבל פה ושם לקוחה אבל בפועל את הורגת את עצמך ואת עושה סלט. אז ממש כמו שבסלון יש שעות עבודה (לדוגמא 9:00-17:00) תחליטי לעצמך מה השעה שאת רוצה לקבל בה את הלקוחה הראשונה, ומתי את רוצה לסיים לעבוד. כן, גם לך מגיע ללכת לישון!

נכון אם היית עובדת כשכירה במקום שלא נותנים בו הפסקה את היית כועסת עליהם ואומרת שזה לא חוקי בעליל? אז גם לך מגיעה הפסקה! תפני לעצמך לפחות שעה בצהריים להפסקה – כדי לאכול ולנוח. ואם זה יותר משעה, אז זה אולי אפילו זמן לחזור להודעות.

אז אחרי שקבענו שעות וקבענו לנו זמן להפסקה, אני ממליצה לשריין יום בשבוע כ”חופש”, כמו שלספרים יש את ימי שני שהם לא עובדים בהם. זה יום לצאת בו להשתלמויות, ללכת לקניות, לקבוע תור לרופא אם צריך, אולי להיפגש עם חברה. וזה אחלה בתור בק-אפ אם יהיה בלת”מ ותצטרכי להזיז לקוחות מיום אחר. יום פנוי בשבוע מאפשר לך גמישות בלו”ז.

בואי נעבור רגע על סדר ביומן.. אני אוהבת להשתמש ב”בלוקים”, כדי שלא יהיו לי חורים לא קשורים באמצע היום.

“בלוקים” – הם חלונות זמן המותאמים אישית לטיפולים שאני מציעה. אצל רופא לדוגמא, יש בלוקים של 10 דקות ללקוח. אצל מקעקעת הבלוק יקבע לפי גודל העבודה (זה יכול להיות גם 6 שעות ללקוח).

חשוב ליצור בלוק בהתאם לזמן הטיפול ולקחת בחשבון טיפולים שהם ארוכים או קצרים יותר, ותוספות כמו ציפורן שנשברה או קישוטים.

לדוגמא, אם אני יודעת שטיפול לוקח לי שעתיים, אני אקבע את הלקוחות בבלוקים של שעתיים אחת אחרי השנייה, ואני אתמקד קודם כל בלמלא יום אחד ואז לעבור ליום הבא.

אם יש לי לקוחה ב-17:00, אז אני אקבע את זאת שלפניה ב-15:00, ולא ב-14:00 כדי להימנע מחור של שעה ביניהן בלו”ז שאין לי מה לעשות איתו. וגם, כשלקוחה רוצה לקבוע איתי, אני אציע לה יום שכבר יש לי בו לקוחות אחרות כדי למלא את אותו היום.

עבודה בבלוקים היא עבודה מסודרת, יעילה וחוסכת זמן. את תשימי לב לחורים של חצי שעה או שעה בין לקוחות ועכשיו תוכלי לארגן את הזמן שלך טוב יותר.

לכולם בסוף יש 24 שעות ביממה, השאלה היא מה את עושה איתן 😉

עוד פוסטים מעניינים 👇🏻

איך למשוך לקוחות לעסק שלך?

בשיעור הזה אלמד אותך איך לפרסם בעזרת פרסום אורגני וממומן, טכניקות ליצירת מפגש ראשון עם לקוחה, איך לשמר לקוחות קיימות, איך תמנפי הוכחה חברתית, איך ליצור הנעה לפעולה, איך תגדילי את החשיפה שלך ללקוחות חדשות, ועוד הרבה הרבה יותר!

קראי עוד »